Toyo
OPA30
MSRP: $428.00
Availability: 29 in stock
| Size | 2656517, P265/65R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 30.56 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110S |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 13 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 300 A B |