Toyo
Celsius CUV
MSRP: $385.00
Out of stock
| Size | 2255518, P225/55R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 27.74 |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 98V |
| Load Index | 98 |
| Speed Rating | V |
| Tread Depth (32nds) | 11 |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 520 A A |