Pirelli
Winter 240 SottoZero Serie II
MSRP: $735.00
Out of stock
| Size | 2453519, P245/35R19 XL |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 25.75 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 93V |
| Load Index | 93 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |