Pirelli
Scorpion Zero All Season
MSRP: $1,047.00
Out of stock
| Size | 2954021, P295/40R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 30.29 |
| Wheel Width Min | 10" |
| Wheel Width Max | 11.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 111Y |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | J - Jaguar |
| uTQG | 500 A A |