Pirelli
Scorpion Zero All Season
MSRP: $1,155.00
Out of stock
| Size | 2754022, P275/40R22 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.66 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 108Y |
| Load Index | 108 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | LR - Land Rover |
| uTQG | 500 A A |