Pirelli
P Zero (PZ4-Sport)
MSRP: $1,406.00
Out of stock
| Size | 3053021, P305/30R21 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 28.2 |
| Wheel Width Min | 10.5" |
| Wheel Width Max | 11.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 100(Y) |
| Load Index | 100 |
| Speed Rating | (Y) |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | NA1 - Porsche |
| uTQG | 220 AA A |