Pirelli
P Zero (PZ4-Sport)
MSRP: $927.00
Availability: 13 in stock
| Size | 2755020, P275/50R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 30.83 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 113W |
| Load Index | 113 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 280 AA A |