Pirelli
P Zero Corsa (PZC4)
MSRP: $3,978.00
Out of stock
| Size | 3552521, P355/25R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 27.99 |
| Wheel Width Min | 12.5" |
| Wheel Width Max | 13.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107(Y) |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | (Y) |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | L1 - Lamborghini |
| uTQG | 80 AA A |