Pirelli
P Zero Corsa (PZC4)
MSRP: $2,806.00
Out of stock
| Size | 3253522, P325/35R22 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.96 |
| Wheel Width Min | 11" |
| Wheel Width Max | 13" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 114(Y) |
| Load Index | 114 |
| Speed Rating | (Y) |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | L - Lamborghini |
| uTQG | 80 AA A |