Pirelli
P Zero Corsa (PZC4)
MSRP: $1,544.00
Out of stock
| Size | 3153521, P315/35R21 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 29.68 |
| Wheel Width Min | 10.5" |
| Wheel Width Max | 12.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 111(Y) |
| Load Index | 111 |
| Speed Rating | (Y) |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | N0 - Porsche |
| uTQG | 80 AA A |