Pirelli
P Zero Corsa (PZC4)
MSRP: $1,489.00
Out of stock
| Size | 2553020, P255/30R20 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 26.02 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 92(Y) |
| Load Index | 92 |
| Speed Rating | (Y) |
| Tread Depth (32nds) | 7 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| oEMarking | L1 - Lamborghini |
| uTQG | 80 AA A |