Pirelli
P Zero
MSRP: $1,565.00
Availability: 11 in stock
| Size | 3253522, P325/35R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 30.96 |
| Wheel Width Min | 11" |
| Wheel Width Max | 13" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110Y |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 320 AA A |