Hankook
K127C
MSRP: $589.00
Out of stock
| Size | 2655019, P265/50R19 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 29.43 |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110W |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 220 A A |
| additionalModelInfo | Ventus S1 evo3 |