Falken
Ziex ZE960 AS
MSRP: $277.87
Out of stock
| Size | 2254517, P225/45R17 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 24.97 |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 94W |
| Load Index | 94 |
| Speed Rating | W |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| warrantyMileage | 70000 |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 540 A A |