Falken
WildPeak HT HT02
MSRP: $574.64
Out of stock
| Size | 2657018, LT265/70R18 E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 32.61 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 124S |
| Load Index | 124 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 15 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | E |
| warrantyMileage | 80000 |
| tireSizeType | Metric |