Falken
Azenis FK510 SUV
MSRP: $721.11
Availability: 4 in stock
| Size | 2655019, P265/50R19 XL |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 29.43 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110Y |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | Y |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | XL |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 300 AA A |