Antares
SU-810
MSRP: $97.91
Out of stock
| Size | 1657013, P165/70R13 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 13" |
| Outside Diameter | 22.09 |
| Wheel Width Min | 4" |
| Wheel Width Max | 5.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 79T |
| Load Index | 79 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |