Antares
SMT A7
MSRP: $175.39
Out of stock
| Size | 2785014, 27x8.50R14LT |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 26.5 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 95Q |
| Load Index | 95 |
| Speed Rating | Q |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Flotation |