Antares
Polymax 4S
MSRP: $131.25
Out of stock
| Size | 1756515, P175/65R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 23.96 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 84T |
| Load Index | 84 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |