Antares
NT 3000
MSRP: $192.72
Out of stock
| Size | 2156516, LT215/65R16 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 16" |
| Outside Diameter | 27 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 109T |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |