Antares
NT 3000
MSRP: $176.58
Out of stock
| Size | 2057015, P205/70R15 C |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 26.3 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 6.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 106S |
| Load Index | 106 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Metric |