Antares
NT 3000
MSRP: $149.61
Out of stock
| Size | 1757514, LT175/75R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 24.33 |
| Wheel Width Min | 4.5" |
| Wheel Width Max | 5.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 99S |
| Load Index | 99 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |