Antares
Majoris R1
MSRP: $370.32
Out of stock
| Size | 2555518, P255/55R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 29.04 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 105V |
| Load Index | 105 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |
| uTQG | 360 A A |