Antares
Majoris M5
MSRP: $359.76
Out of stock
| Size | 3054522, P305/45R22 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 22" |
| Outside Diameter | 32.81 |
| Wheel Width Min | 9.5" |
| Wheel Width Max | 11.5" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 118V |
| Load Index | 118 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |