Antares
Ingens-Locus
MSRP: $331.04
Availability: 4 in stock
| Size | 2755520, P275/55R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 31.91 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 117W |
| Load Index | 117 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |