Antares
Ingens-Locus
MSRP: $358.83
Out of stock
| Size | 2753520, P275/35R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 27.58 |
| Wheel Width Min | 9" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 102Y |
| Load Index | 102 |
| Speed Rating | Y |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |