Antares
Ingens-Locus
MSRP: $332.92
Availability: 136 in stock
| Size | 2655520, P265/55R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 31.48 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 113V |
| Load Index | 113 |
| Speed Rating | V |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |