Antares
Ingens-Locus
MSRP: $289.38
Availability: 224 in stock
| Size | 2556019, P255/60R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 31.05 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 109H |
| Load Index | 109 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| tireSizeType | Metric |