Antares
Ingens EV
MSRP: $124.58
Availability: 498 in stock
| Size | 1856015, P185/60R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 23.74 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6.5" |
| Season | Summer |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 84H |
| Load Index | 84 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | SU - Summer Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | Yes |
| tireSizeType | Metric |