Antares
Ingens A1
MSRP: $296.74
Availability: 25 in stock
| Size | 2254018, P225/40R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 25.09 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 92W |
| Load Index | 92 |
| Speed Rating | W |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | Yes |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |