Antares
Ingens A1
MSRP: $125.36
Availability: 171 in stock
| Size | 1857014, P185/70R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 24.2 |
| Wheel Width Min | 4.5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 88T |
| Load Index | 88 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |