Antares
Ingens A1
MSRP: $108.60
Availability: 597 in stock
| Size | 1757014, P175/70R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 23.65 |
| Wheel Width Min | 4.5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 84T |
| Load Index | 84 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |