Antares
Ingens A1
MSRP: $106.84
Out of stock
| Size | 1757013, P175/70R13 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 13" |
| Outside Diameter | 21.27 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | All Season |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 77H |
| Load Index | 77 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | AS - All Season Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| loadRange | SL |
| tireSizeType | Metric |