Antares
Grip WP
MSRP: $141.89
Availability: 95 in stock
| Size | 1856515, P185/65R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 24.47 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 88T |
| Load Index | 88 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |