Antares
Grip 60 Ice
MSRP: $395.00
Availability: 2 in stock
| Size | 2754521, P275/45R21 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 21" |
| Outside Diameter | 30.74 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110H |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | SL |
| studSize | #12 |
| tireSizeType | Metric |
| winterStudding | Studdable |