Antares
Grip 60 Ice
MSRP: $323.62
Availability: 200 in stock
| Size | 2657017, LT265/70R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 31.61 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 121R |
| Load Index | 121 |
| Speed Rating | R |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| studSize | #12 |
| tireSizeType | Metric |
| winterStudding | Studdable |