Antares
Grip 60 Ice
MSRP: $332.26
Out of stock
| Size | 2656517, P265/65R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 30.56 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 112S |
| Load Index | 112 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| studSize | #12 |
| tireSizeType | Metric |
| winterStudding | Studded |