Antares
Grip 60 Ice
MSRP: $254.61
Availability: 69 in stock
| Size | 2356518, P235/65R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 30.03 |
| Wheel Width Min | 6.5" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 110S |
| Load Index | 110 |
| Speed Rating | S |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |
| winterStudding | Studdable |