Antares
Grip 60 Ice
MSRP: $208.00
Availability: 351 in stock
| Size | 2354518, P235/45R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 26.33 |
| Wheel Width Min | 7.5" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 98H |
| Load Index | 98 |
| Speed Rating | H |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |
| winterStudding | Studdable |