Antares
Grip 60 Ice
MSRP: $251.00
Out of stock
| Size | 2255518, P225/55R18 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 18" |
| Outside Diameter | 27.74 |
| Wheel Width Min | 6" |
| Wheel Width Max | 8.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 98T |
| Load Index | 98 |
| Speed Rating | T |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| studSize | #12 |
| tireSizeType | Metric |
| winterStudding | Studded |