Antares
Grip 60 Ice
MSRP: $187.00
Availability: 94 in stock
| Size | 2154517, P215/45R17 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 17" |
| Outside Diameter | 24.62 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 8" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 87T |
| Load Index | 87 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| studSize | #12 |
| tireSizeType | Metric |
| winterStudding | Studdable |