Antares
Grip 20
MSRP: $354.00
Availability: 45 in stock
| Size | 2654520, P265/45R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 29.39 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 10" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 108T |
| Load Index | 108 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |