Antares
Grip 20
MSRP: $323.33
Availability: 2 in stock
| Size | 2555019, P255/50R19 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 19" |
| Outside Diameter | 29.04 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 107T |
| Load Index | 107 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |