Antares
Grip 20
MSRP: $339.00
Availability: 197 in stock
| Size | 2455020, P245/50R20 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 29.65 |
| Wheel Width Min | 7" |
| Wheel Width Max | 9" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 102H |
| Load Index | 102 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 8 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |