Antares
Grip 20
MSRP: $168.44
Out of stock
| Size | 2056515, LT205/65R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 25.49 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 102R |
| Load Index | 102 |
| Speed Rating | R |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |