Antares
Grip 20
MSRP: $214.53
Out of stock
| Size | 1957015, P195/70R15 C |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 25.75 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6.5" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 104S |
| Load Index | 104 |
| Speed Rating | S |
| Tread Depth (32nds) | 10 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | C |
| tireSizeType | Metric |