Antares
Grip 20
MSRP: $152.93
Out of stock
| Size | 1955515, P195/55R15 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 15" |
| Outside Diameter | 23.44 |
| Wheel Width Min | 5.5" |
| Wheel Width Max | 7" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 85H |
| Load Index | 85 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |