Antares
Grip 20
MSRP: $130.29
Availability: 1 in stock
| Size | 1857014, P185/70R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 24.2 |
| Wheel Width Min | 4.5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 88T |
| Load Index | 88 |
| Speed Rating | T |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |