Antares
Grip 20
MSRP: $122.74
Availability: 159 in stock
| Size | 1756514, P175/65R14 |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 14" |
| Outside Diameter | 22.96 |
| Wheel Width Min | 5" |
| Wheel Width Max | 6" |
| Season | Winter |
| Service Type | Passenger |
| Service Desc. | 82H |
| Load Index | 82 |
| Speed Rating | H |
| Tread Depth (32nds) | 9 |
| Tire Type | WI - Winter Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| tireSizeType | Metric |