Antares
Goliath AT
MSRP: $445.59
Out of stock
| Size | 33125020, 33x12.50R20LT E |
| Sidewall | Black Sidewall |
| Wheel Diameter | 20" |
| Outside Diameter | 32.5 |
| Wheel Width Min | 8.5" |
| Wheel Width Max | 11" |
| Season | All Weather |
| Service Type | Light Truck |
| Service Desc. | 114R |
| Load Index | 114 |
| Speed Rating | R |
| Tire Type | AW - All Weather Tire |
| Run Flat | No |
| EV Optimized | No |
| Other Attributes | 3PMS |
| loadRange | E |
| tireSizeType | Flotation |